Zaječická hořká pro důkladnou očistu Trávící soustava je základem našeho zdraví. Ve střevech sídlí imunita, játra detoxikují, žlučník napomáhá trávení. Pojďme se podívat, jak můžeme přírodními cestami tyto orgány pročistit a posílit.

Nápoj z mladého ječmene Smaragdově zelený nápoj dobývá celý svět svými léčivými účinky. Pojďme se spolu podívat na to, čím je ječmen tak vyjímečný.

Pryč s kvasinkami Chronická rýma, zahlenění, kožní a trávící problémy, povlak na jazyku, bolesti břicha, nadýmání, akné, padání vlasů, tvorba lupů, oslabení imunity, tvorba zánětů, vaginální obtíže, apatie, deprese – všechny tyto zdravotní problémy mohou být způsobeny kvasinkami. Protikvasinková dieta omezující cukry a škroby může být vítaným pomocníkem na vaší cestě k uzdravení.

Jak na pitný režim? Dáváte si pozor, kolik toho denně vypijete? Mnoho zdravotních problémů, únava či bolesti hlavy mohou být způsobeny nedostatečným a nesprávným pitným režimem. Kromě toho kolik tekutin vypijete je důležité také to, co vypijete. Pojďme se spolu podívat, jaké nápoje jsou pro nás nejvhodnější.

Jahody - ovoce králů Jahody nejsou jen lahodné, ale také velmi zdravé. Jsou symbolem hojnosti, ale i smyslnosti. Nebude to dlouho trvat a naše zahrádky se budou červenat.

Oranžová bobulka plná vitamínu C - rakytník řešetlákový Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides), je populární keř s nažloutlými květy a výrazně oranžovými plody, jež jej proslavily pro své rozsáhlé léčebné účinky. Původní domovinou rakytníku je Čína, Mongolsko a Sibiř, nyní je rozšířen po celé Evropě.

Goji - červený diamant z Asie Tradiční čínská medicína používá goji (kustovnici) již stovky let k podpoře zdraví a léčbě zdravotních problémů. Dnes je rozšířená prakticky po celém světě. Pojďme se spolu podívat na způsoby, jak si na goji pochutnat.

Fazole adzuki pomáhají ledvinám Zimní období je tou správnou dobou, kdy bychom měli podpořit své ledviny. Podle tradiční čínské medicíny jsou ledviny v zimě nejvíce oslabovány, a proto bychom jim měli věnovat patřičnou pozornost. Ledviny kontrolují a regulují tělní tekutiny, vyrovnávají acidobazickou rovnováhu a vylučují škodliviny a zbytky rozpadu bílkovin.