Na skok do světa vegan youtuberky Ester Starling Osobitý humor, originální návody, recepty, i vhledy z různých oblastí, výlety šatníku, kočičí ráj, veganské okénko, uvolněnou domáckou atmosféru, spoustu smíchu, barev, hezkých věcí a také inspiraci najdete na youtube channelu veganské bloggerky Ester Starling. Nejen o veganství, ale také o youtuberství, módě i duchovním rozvoji a knihách bude tento náš rozhovor s Ester.

Nejlepším důvodem k veganství je láska ke zvířatům, říká mistr světa v thajském boxu Jan Müller Přinášíme vám rozhovor s thaiboxerem Janem Müllerem, který se svou postavou a sportovními úspěchy účinně vyvrací mýtus o tom, že veganská strava je nedostatečná. Honza nám v něm prozradil mimo jiné svůj pohled na současný boom veganství, jak se dívá na různé rostlinné alternativy masa nebo sýrů a i víc o projektu Vegan Fighter.

Pražské ulice oživí Veggie Parade 18. června pražské ulice ožijí pochodem Veggie Parade, jehož účelem je upozornit veřejnost na (ne)etickou stránku chovu zvířat. Sejdou se zde vegani, vegetariáni, vitariáni a další, kterým není jedno, v jakých podmínkách žijí a umírají zvířata, která jsou chována jen proto, aby se stala živočišnými produkty na pultech obchodů.

Příští Veggie Náplavka bude na konci srpna, říká Linda Maruščáková z Vegan fighter a CVA 1.5. proběhla v Praze největší česká veganská akce, Veggie Náplavka Summer. Zúčastnilo se jí kolem deseti tisíc lidí, kteří ochutnávali čistě veganská jídla z desítek stánků předních českých vegan restaurací a prodejen veganských potravin. Akci pořádaly organizace Vegan fighter a Česká veganské asociace a přinášíme vám rozhovor s její hlavní organizátorkou Lindou Maruščákovou. Linda je veganka bezmála 20 let, věnuje se thajskému boxu a den před Veggie Náplavkou zvládla ještě v tomto náročném bojovém sportu zápas - a vítězný.

Kouzelné bylinky - na zahrádce, na talíři, v čaji i České televizi Pořad České televize Kouzelné bylinky provoní vaše obývací pokoje každou neděli v podvečer. Moderátorka Simona Tancerová vás v každém díle zavede do světa bylinkářů, zahrad, vaření a léčení. Pojďte se o Simoně i Kouzelných bylinkách dozvědět více.

Z kuchyně až na kraj světa: Rozhovor se slovenskými bloggerkami Raw Mother & Daughter Protože je veganství směrem, který spojuje soucit, starost o životní prostředí i zvířata a snahu o nalezení životního stylu, který přináší zdraví, krásu a rovnováhu, není překvapivé, že je hodně šířeno ženami. Mezi raw a veganské ženské bloggerky, které inspirují ve facebookových vodách hlavně na Slovensku, ale i v Česku, patří i dvojice Raw Mother & Daughter - Renáta a Nikoleta – v překladu i v realitě raw matka a dcera :) Propagují vitariánský a veganský způsob stravování a pravidelně svým čtenářům přinášejí originální vegan a raw recepty a také informace a tipy z raw&vegan světa.

Rostlinná kuchyně v tradičním pojetí - rozhovor s Kuchařkou ze Svatojánu Ti kdo milují zdravé jídlo, vaření, krásné fotografie, přírodu, a tradiční hodnoty, budou jásat. Přinášíme totiž rozhovor s paní Evou Francovou, autorkou známého vegetariánského food blogu a tištěné knihy Kuchařka ze Svatojánu. Eva Francová lidem skrze své vlastní kuchařské umění přináší nejen chutné, krásně barevné a neotřelé zdravé recepty, ale také kus něčeho, co vás chytne u srdce a přiměje se pozastavit a popřemýšlet o vlastním životě, hodnotách, směřování i způsobu stravování.

Kouření neničí jen lidské zdraví, ale nese s sebou i pokusy na zvířatech, říká Tereza Vandrovcová a radí, jak přestat Tereza Vandrovcová je v českých veganských kruzích známá hlavně jako autorka veganského webu Soucitne.cz a také jako spoluzakladatelka České veganské společnosti. Věnuje se aktivismu za práva zvířat, propaguje společensko – vědní obor Animal Studies, který zkoumá vztahy mezi lidmi a zvířaty a ten také vyučuje na Karlově univerzitě v Praze a Masarykově univerzitě v Brně. Tereza učí i sociální psychologii na UNYPu a je členkou odborné sekce ochrany zvířat Strany zelených. Co ale možná nevíte, je to, že je součástí projektu Exkuřáci a působí jako lektorka kurzů, které pomáhají lidem přestat s kouřením. Tyto jednodenní semináře jsou založeny na kognitivně-behaviorálním přístupu a mají vysoké procento vyléčených. Téma závislosti na cigaretách je zajímavé samo o sobě, když jej ale spojíme s problematikou veganství, etikou a testováním na zvířatech, dostává najednou úplně jný rozměr.

BRNĚNSKÝ VEGANFEST SE JIŽ STÁVÁ TRADICÍ V Brně se ve dnech 5.–20. března bude konat již 5. ročník VeganFestu, festivalu zaměřeného na propagaci veganského životního stylu, který je plný zajímavých workshopů, přednášek, promítání, koncertů a zdravého jídla. Festival je největší svého druhu v České republice a na Slovensku, má velkou návštěvnost a slaví úspěch.

S mladými vegany nejen o životním prostředí, palmovém oleji a veganských náhražkách Veganství je stále populárnější. Počet vegetariánů i veganů se zvyšuje, a to hlavně mezi mladými lidmi. Hlavní důvody, které je vedou k veganství jsou ty etické, ale důležité jsou i ty zdravotní. Krom rostlinné stravy vegany spojuje jejich zájem o ochranu životního prostředí a láska ke zvířatům.

Stránky: 1 2