Smoothie z lesního ovoce

Smoothie z lesního ovoceZima se blíží ke konci a je pomalu čas nažhavit mixér a oprášit nějaké osvědčené smoothie kombinace.

Smoothie je skvělý způsob, jak začít svůj den. Může být také výbornou osvěžující svačinkou a pokud jste zahájili jarní ovocnou očistu, smoothie vám dodá potřebnou energii, živiny a navíc pročistí vaše tělo. Variant na smoothie je velmi mnoho, vpodstatě si můžete rozmixovat jakékoliv vaše oblíbené ovoce. Obzvláště dobře chutná supervýživné smoothie s lesním ovocem a goji.

Recept jsme vybrali z jarního čísla časopisu Bio&Natur, které již brzy najdete na pultech všech prodejen Bioobchod.cz. Kromě dalších receptů se můžete těšit i na hlavní téma časopisu - článek o jarní detoxikaci. 

Co budete potřebovat :

mixér

Z ovoce :

hrnek jahod
hrnek borůvek
hrnek ostružin a malin
šťávu z půlky limetky
½ až 1 pomeranč (oloupaný)
1 banán
1 lžičku skořice
1 lžičku vanilky
2 lžíce goji

Příprava je jednoduchá. Všechny druhy ovoce rozmixujte na jemno a dochuťte vanilkou a skořicí a limetkovou šťávou. Můžete zkusit přidat také kakao, různé druhy semínek (konopné, slunečnicové, chia, dýňové semínko). Nalijte do skleničky a můžete podávat. Pokud nespotřebujete vše, zbytek odložte do ledničky a snězte nejpozději za pár hodin.
Pokud nechcete jen samotné smoothie a potřebujete se i trošku zahřát, můžete si uvařit kaši z ovesných, jáhlových či rýžových vloček se sojovým mlékem , přidat pár oříšků (lískové, kešu, para ořechy) a přidat smoothie. Vznikne výživná teplá ovocná kaše. Nebojte se experimentovat.


Dobrou chuť.