Raw ananasové mini dortíky

Raw ananasové mini dortíkyRecept jako stvořený k valentýnskému datu 14. února. Udělejte radost sobě i svým blízkým.

Co budete potřebovat ?

formičky na muffiny (6-8 ks),  sušené meruňky ,  sušené datle,  sušený kokos (půl hrnku), kešu (asi 1 hrnek), čerstvý ananas (150g),  kokosový olej (půl hrnku), slunečnicová semínka , mandle,  řepovou šťávu (4 lžíce), fíky, vanilku,  agávový sirup (4 lžíce).

Postup přípravy :

Na přípravu korpusu košíčků rozmixujte nebo v mlýnku na ořechy rozemelte datle, meruňky, fíky a rozinky. Mezitím si bokem namixujte mandle. Rozemleté sušené ovoce obalte v rozmixovaných mandlích (místo datlí můžete vyzkoušet i jiné druhy ořechů – vlašské nebo pekanové). Pořádně prohněteme a dochutíme vanilkou. Ovocno – ořechovou hmotu rozdělte na dno košíčků – asi do ½ jejich výšky.

Bílou vrstvu připravíme z kešu ořechů, ananasu, kokosového oleje, agávového sirupu a sušeného kokosu. Všechny ingredience rozmixujte na jemno a vlijte do košíčků tak, aby nám nahoře zůstalo místo na růžovou vrstvu. Zbývající bílý krém dobarvěte 4 lžícemi řepové šťávy a opět promixujte. Nalijte na vrh košíčků, ozdobte dle nálady slunečnicovými semínky, mandlemi nebo kokosem a dejte mrazit alespoň na půl hodiny.

Po třiceti či více minutách vytáhněte z mrazničky, připravte si vaši oblíbenou kávu a vychutnejte si chvilku s těmi, které máte rádi.