Správná jahodová vegan snídaně

Správná jahodová vegan snídaněInspirace k vyvážené snídani - jahodovo - banánové smoothie, žaludová káva a ovesná kaše s ovocem. K tomu slunce, ptačí zpěv a zurčení potoka. Co více si přát?

Dopřejte si také ranní chvilku jen pro sebe a k tomu snídani, která je tepelně i živinově vyvážená. 

Hrníček teplé kávy Žaludovky zahřeje u srdce (ne že by bylo třeba toliko zahřívat, přece jen máme červen) :). Žaludová káva obsahuje hodně tříslovin, pomáhá tedy proti průjmům i proti nadměrnému pocení a má protizánětlivý a stahující účinek. Neobsahuje kofein a je proto vhodná pro těhotné i kojící maminky. Žaludovka se doporučuje při únavě a střevních potížích. Ochuťte si ji svým oblíbeným rostlinným mlékem (kokosové, ovesné, sojové, vanilkové, mandlové). 

Jahodovo-banánové smoothie osvěží a dodá  tělu živé enzymy (sezóna jahod totiž právě začíná !!!).
Mimochodem, víte, že jahody obsahují 2x více vitamínu C než citróny a najdeme v nich také vitamín B1, B2, B5, B6, E, provitamín A, zinek, vápník, železo a další látky?  Jahody čistí krev, posilují nervy, srdce a cévy a doporučují se při kožních vyrážkách, akné, ekzémech. 

No a ovesná kaše je z ovesných vloček (možno sehnat i bezlepkové) , datlového sirupu, skořice, chia semínek, vlašských oříšků a 2 lžic Sojade jogurtu. Vařit se může buď s vodou nebo opět s rostlinným mlékem. 

Ovesné vločky jsou bohatým zdrojem vlákniny, jejich pravidelná konzumace pomáhá předcházet zácpě a udržuje střevo v kondici. Oves je dle lidových léčitelů vhodný také k léčbě žaludečních potíží, kožních ekzémů, při rekonvalescenci a pro posílení organismu. 

Dobrou chuť !

Vegan.cz

Hana Pavlíčková