Centrum Brna nabízí nové možnosti, jak se zdravě najíst

Centrum Brna nabízí nové možnosti, jak se zdravě najístNa začátku léta se v Brně výrazně rozšířila nabídka pro všechny příznivce zdravých potravin. Díky nově otevřenému V.bistru v Alfa pasáži na Jánské ulici 13 si milovníci zdravé kuchyně mohou dopřávat čerstvé snídaně, obědy i večeře a přesvědčit se o tom, jak je zdravá kuchyně chuťově vynikající. Své zásoby zdravých potravin si pak mohou v nakoupit v nedalekém obchodním domě Centrum, kde se v přízemí výrazně rozšířil Bioobchod.cz

V.bistro zahájilo provoz na začátku léta se specializací na potraviny, které jsou právě pro letní jídelníček velice vhodné: čerstvými saláty, ovocnými smoothie, raw deserty, domácími obloženými bagetami a čerstvým pečivem. Kromě toho ovšem bistro nabízí i teplá jídla čistě rostlinného původu.

"Specializujeme se na rostlinná jídla, takže se u nás nají všichni, kdo ze zdravotních nebo etických důvodů nekonzumují maso nebo mléčké výrobky a vejce,"

říká vedoucí V.bistra Miroslava Soldátová. Široká je i nabídka bezlepkových jídel. Velký důraz se pak klade na to, aby jídla byla chuťově co nejlepší a i v přijatelných cenách. Návštěvníci se tak přesvědčují, že veganská strava je i chuťově skvělá. V Bistru se dají najít i tradiční jídla, jako je třeba bramborový salát s domácí sojanézou, různé druhy gulášů, karbenátky (zeleninové nebo sojové) zapečené s veganským sýrem Veganline a mnoho dalšího.

"Svoje si u nás najde opravdu každý," říká Miroslava Soldátová.

Podobně široká je i nabídka nedaleké zdravé výživy Bioobchod.cz, která před prázdninami zdvojnásobila svou prodejní plochu. Nabízí tak obrovský výběr kosmetiky netestované na zvířatech, drogerie, i potravin. V nabídce jsou i speciality, které se jinde v Brně nedají sehnat, například výborné rostlinné klobásy a párky Wheaty, různé alternativy jogurtů, nebo například mléko z quinoi. Široká je i nabídka raw věcí, domácího pečiva, nebo bezlepkových potravin.
Pokud tedy do Brna zamíříte, nebo zde bydlíte a zajímá vás zdravé stravování, určitě naši zdravou zónu nevynechejte.