Program Veggie Vánoc v Praze

Program Veggie Vánoc v PrazeTuto neděli 20.12. se v Praze v klubu Futurum koná největší vege přednánoční akce u nás - Veggie Vánoce. Akce startuje ve 12 hodin tady najdete její přesný program.

12.00 – 13.00 Soucitně / Otevři Oči - Tereza Vandrovcová, Silvestr Vandrovec - Špaček: A co vlastně jíte? :) O veganství, vánocích a důvodech k veganství v podání dlouholetých veganů. Moderovaná vegan talk show – přijďte se jich zeptat na to, co vás zajímá.

13.00 – 13.30 FOOD SHOW: Silvestrovská párty Etnosvět: Jak na novoroční jednohubky a chlebíčky? Přijďte se naživo inspirovat a vytřete o Silvestra neveganům zrak.

13.45 – 14.30 Vladimír Fuťák: Novoroční předsevzetí 2016: Chci zhubnout – na veganství. Klasickým mýtem je, že pokud přejdu na veganskou stravu, automaticky zhubnu. Do jisté míry to platí, ale samozřejmě i na rostlinné stravě existují určitá pravidla, která vám k hubnutí pomohou nebo naopak. Takže jestli se chystáte ubrat tuk do roku 2016 – určitě si nenechte ujít toto téma, které jsme pro vás speciálně přichystali!

14.30 – 15.00 Barbora Večlová, projekty NetestovanoNaZviratech a Obchod bez kožešin: Tipy na a vánoční dárky. Kosmetika a oděvy bez krutosti - jaká je situace na trhu a jaké značky se připojily k ochraně zvířat, a tudíž v klidu s nimi pod vánoční ekostromek? To vše se dozvíte a v praktickém seznamu si odnesete z tohoto workshopu.

15.00-15.30 FOOD SHOW: Estrella

15.45 – 16.15 Envirostyl / BezObalu - Klára Macková, Hana Hrstková. Jak na Vánoce bez zbytečného odpadu? Poradí vám odborníci na slovo vzatí – a přidají i tipy jak být co nejvíc bezobalí do roku 2016.

16.15 – 17.00 Ochrana šelem: Jiří Beneš / Setkání s rysem
Blonďák inspiruje - ochraňuj aktivně šelmy v roce 2016. Přijďte se seznámit s příběhem rysa Blonďáka, který se svými lidskými přáteli inspiruje k ochraně velkých šelem v naší přírodě. A nechte se inspirovat třeba i vy - k tomu, jak můžete v roce 2016 aktivně pomáhat zvířatům.

17.30 FOOD SHOW Plevel / Mamaste
Klára Votavová / Vojtěch Jílek:
Vánoční poj/vídání o dětech a pro děti: Jak nadělit dětem kromě dárků i hodnoty – třeba lásku ke zvířatům a přírodě. To vše během moderované vánoční vegan food show v podání Plevelu. Povídání s psycholožkou Klárou Votavovou plné inspirace, jak s dětmi o vánocích zažít okamžiky prodchnuté důležitými lidskými hodnotami. Workshop propojený s diskuzí s majitelem Plevelu Vojtou Jílkem vám přinese nápady, které dětem umožní vyzkoušet, co to je klid, síla rodinné soudržnosti a štědrost k ostatním tvorům a přírodě.

18.30 Vegan Fighter/Linda Maruščáková, Jan Müller: Síla v soucitu – Veganství a ochrana zvířat: Ohlédnutí za rokem 2015. Přání pro zvířata do roku 2016 :)

19.00 Vyhlášení Vegan restaurace roku 2015

19.15 Zlatonedělní Presento:) Vegan hiphop a vegan a obrazová vegan projekce

***
Celý den: Předvánoční kreativní workshopy:
Udělej si eko dárky pro své blízké / Eko si je i zabal :)
Vánoční dětské veggie workshopy: food artové jiné dílničky / vytváření knížky s vlastním příběhem / výroba ozdobiček a eko vánočního papíru
Líčení a haistyling přírodní kosmetikou

***

Program dětských Veggie dílniček - budou probíhat celý den v dětském Veggie koutku v zadní části Futura.
Vítaní jsou děti i rodiče :) Připravuje Vegan Fighter a kolektiv Mamaste.cz, průvodce na cestě rodičovstvím.
Témata vánočních dílniček:

1) Můj vlastní vánoční příběh: Děti si vyrobí miniknihu, kde hlavním hrdinou budou právě ony. Kouzelný dárek pro podporu tvořivosti a sebevědomí. Budeme malovat, tiskat, vybarvovat...zvládnou i ti nejmenší a dokonce i rodiče:-)!

2) EKO vánoční balící papír: Vyrobte si vlastní arch vánočního eko balícího papíru. S heslem "tiskat se dá téměř vším" jsou brány tvořivosti otevřeny dokořán.

3) Ozdobičku pro babičku - A nebo třeba pro dědu:) Přijďte si vyrobit vánoční ozdobičku, která udělá radost nejen vám.

4) Malování kořením: Voňavé obrázky s vánoční tématikou zvládnou i ti nejmenší. Ukážeme vám, že se dá malovat skořicí, hřebíčkem a nebo třeba i bobkovým listem. Chilli, neváhejte a přijďte.