Kurz výroby vánočního cukrawí

Kurz výroby vánočního cukrawíS cukrem umí vařit každý. Bez cukru, to je umění. Zveme vás na úžasný předvánoční kurz výroby raw cukroví, kde se dozvíte, jak během Vánoc (ale i během celého roku) můžete mlsat zdravě. V malebném prostředí vesničky Kryštofovo Údolí, v útulném penzionu Novina, si ukážeme, jak nahradit klasické přeslazené a těžké vánoční cukroví vyrobené z bílé mouky, másla a cukru dobrotami z chutných a zdravých přírodních surovin.

Raw cukroví a dezerty jsou tak dobré, že nebudete věřit, že jsou vyrobeny z oříšků, ovoce, olejů či semínek. Díky našemu kurzu budete mlsat tak, že cukroví bude lahodit nejen vašemu jazyku, ale i vašemu tělu, pleti a štíhlé linii. Ve volných chvílích na vás čeká krásná příroda v okolí penzionu, saunování, procházky a hlavně 100% rostlinné menu.

JAKÉ DRUHY CUK-RAW-Í SI NA KURZU PŘIPRAVÍTE?


Perníčky
Vanilkové raw-hlíčky (čti róhlíčky)
Raw-ládu (čti roládu)
Koule na tisíc způsobů včetně Raw-ffaella (čti Raffaella)
Linecká kolečka s marmeládou
Včelí úly
Kokosky
Hříbečky
Jablečný štrůdl
Vánoční dort
a další


Co vás naučíme navíc?


Naučíme vás jak si vyrobit: ořechové mléko a ořechovou mouku, kandované ořechy, sirup, marmelády z několika druhů ovoce, polevu, lískooříškovou pomazánku, švestkoládu, čokoládu, nutellu, karamelky, bonbónky apod.
Z čeho všeho se naše raw-zkošné (čti rozkošné) recepty budou skládat?
Budeme používat různé druhy ořechů, semínka, čaje (matcha), prášky (kakaový) nebo boby (kakaové), semínkové oleje a ořechová másla, čerstvé ovoce, sušené ovoce, ovocné šťávy a sirupy, marmelády, polevy, pomazánky, čokolády, vanilkový lusk, a čerstvě umleté koření.
A možná i další ingredience a vše výhradně RAW (čti ró).
maliny-cake

JAKÝ MÁME PŘÍSTUP?


Raw (čti ró) není výhradně pro vitariány, vegany nebo vegetariány. Bereme raw jako zpestření jídelníčku pro každého.
Raw cuk-raw-í tak může připravit úplně každý.
Máme výhradně praktický přístup, kdy si každý výrobu cuk-raw-í vyzkouší.
Každý si ochutná připravené cuk-raw-í. Co si vyrobíme, to si sníme

Vedlejší produkty, které při přípravě cuk-raw-í vzniknou, využijeme v jiných receptech. Ukážeme vám takzvané beze-zbytkové ne-vaření.

Máme pro vás přichystány tyto kuchyňské roboty:


Thermomix 
Samson
Tyčový mixér Russell Hobbs
Sušičku Professor 

Pokud si přivezete svůj vlastní kuchyňský robot, stolní mixér nebob sušičku dostáváte slevu 10%.


KDO JSME ?


Dominika Švecová


Mou hlavní profesí je tvorba televizních dokumentárních filmů a radiodokumentů. Ke zdravé výživě jsem se dostala v zahraničí více než před šesti lety, kdy moje sestra studovala v Irsku obor nutriční specialistky. Ráda cestuji a zastávám názor, že cizí země se dají poznat nejen prostřednictvím jejich jazyka či architektury, ale i kulinářské kultury. Proto jsem stále všežravec. V mém každodenním jídelníčku však převažuje ovoce a zelenina, bez nichž si život nedokážu představit. Proto si je také sama pěstuji, včetně bylin. Raw strava je pro mě zajímavým zpestřením mého jídelníčku. Stejně tak, jak ráda poznávám nové kuchyně v zahraničí, ráda objevuji kulturu raw pokrmů, a dělám tak hodně pro své zdraví.


Dominika Čompová
Studuji na konzervatoři daleko od domova, takže z mé obliby hrát si v kuchyni se stala trošku „povinnost“. Přes své experimenty jsem se dostala k živé (raw) stravě, která mě nadevše uchvátila. Vitariánem jsem již rok. Ještě nikdy jsem se necítila tak dobře, lehce, přitom plná síly a energie. Načetla jsem spousty knih týkající se stravy, zhlédla filmy týkající se zdraví, potravin, zpracování potravin, oslovovala lidi, kteří se tímto zabývají, začala jsem chodit na kurzy, festivaly. Informace, které jsem se dozvěděla, a především své zkušenosti bych chtěla předávat ostatním. Osud mě seznámil s naší druhou Dominikou a společně jsme přišly na to, že kromě stejných jmen máme i stejné zájmy. Tvoříme již dva raw-ky (čti roky)

Náš web:

dobrawty.wordpress.com
Budeme se na vás těšit v našem kurzu Vánočního cuk-raw-í.
Dominika & Dominika
Dob-raw chuť!

 

Cena kurzu: 4500 Kč (cena zahrnuje ubytování, veganskou polopenzi, suroviny pro výrobu raw cukroví), záloha předem je 2500 Kč
Rezervace : je nutná předem na emailu hana.pavlickova@bioobchod.cz, platební údaje vám budou zaslány emailem
Začátek kurzu: pátek 2.12. v 18:00
Konec kurzu: Neděle 4.12. po obědě (cca 14:00)